Príčina chorôb je v našom podvedomí

Určite si prečítajte článok až do konca.

Ako je to s podvedomím a chorobami a problémami? Naozaj je tak, že naše podvedomie je našim pánom?

V desiatich rokoch som začal liečiť. Naučil som sa to od môjho otca. Jedinou metódou, ktorá vtedy bola, bol magnetizmus. Pohybom rúk, tzv. hladením, sme dodávali pacientovi energiu – ale energiu vlastnú, čo nebolo veľmi efektívne. Ani pre pacienta, ani pre terapeuta.

Neskôr, keď som mal 15 rokov, bol som v šaolinskom kláštore, kde som sa stal kung-fu majstrom. Naučil som sa tam skoncentrovať energiu z okolia a používať ju na to, na čo som to potreboval.

Snažil som sa prísť na to, ako by sa dala využiť aj na liečenie. Mimochodom, dnes túto metódu vyučujeme po celom svete a je známa ako Aktívna duchovná terapia.

 

Dve formy chorôb

Keď som začal touto metódou liečiť, veľmi rýchlo som si uvedomil, že existujú dve formy ochorení. Jedny sú biologické choroby t.j. dedičné choroby, pri ktorých sa v súčasnosti, žiaľ, niekedy nedá nič urobiť. V budúcnosti sa to zmení a vďaka génovej manipulácii bude možné sa takýchto ochorení úplne zbaviť.

Prevažná väčšina ochorení  vzniká inak a inde – v psychike. Ide o vplyvy prostredia, ktoré zohrávajú veľkú úlohu, a ktoré  nás ovplyvňujú. Ide teda o nebiologické ochorenia.

 

Hlavná úloha podvedomia

A teraz k podvedomiu. Pokúsim sa to vysvetliť na príklade. Naše podvedomie má dve základné úlohy:

Plniť naše želania a vyriešiť naše strachy a konflikty, teda naše problémy. To je možné, ak sú v podvedomí takéto obrazy. Využíva pritom jeden trik. Náš imunitný systém je v istej oblasti priepustný. Tzn. že na to, aby podvedomie dalo človeku informáciu, že je v ňom istá konfliktná situácia, prepustí chorobu. Tá sa stane pre tohto človeka signálom, že je potrebné niečo vyriešiť.

Predstavte si účtovníka sediaceho v kancelárii, ktorý má plný stôl práce. Príde k nemu šéf a oznámi mu, že jeho kolega je chorý a musí po ňom prevziať aj jeho prácu. S hrôzou si pomyslí: „Bože, už toho, čo mám na stole, mám tak veľa, že to nevládzem načas zvládnuť a ešte mám urobiť aj jeho prácu? Najradšej by som šiel domov.“ Ide o pochopiteľnú ľudskú reakciu. „Ak by som šiel za šéfom, že nevládzem a potrebujem voľno, dá mi trvalé voľno. To nemôžem,“ premýšľa ďalej. Čo má teda robiť? Musí ostať sedieť a pokračovať v práci.

Ale jeho podvedomie pracuje. Je tu na to, aby splnilo želanie a riešilo konflikty. Náš účtovník má želanie „najradšej by som išiel domov, ale nesmiem“. A podvedomie si povie: „Hej, pre mňa to nie je žiaden problém. Urobíme zopár hlásení. Imunitný systém ide bokom, spomeňme si na oblasť chrípky.“

Môžete si byť istí, že tento človek tú chrípku chytí a pekne ochorie. Môže ísť domov. Šéf ho veľmi rýchlo pustí, aby nenakazil aj ostatných. Dotyčný s radosťou odíde domov. S horúčkou a kašľom si zaľahne na dva týždne do postele. Týmto sa jeho konfliktná situácia vyriešila, pretože mal svoj pokoj, oddýchol si niekoľko dní a môže sa spokojný vrátiť do práce.

Takto funguje naše podvedomie. A existujú aj oveľa horšie konfliktné situácie. Určite ste si teraz spomenuli na viacej príkladov priamo z vášho života.

Takže aj takéto chybné programy sú príčinou ochorení. A nie len to. Sú tiež pôvodom toho, ako sa počas dňa správame, tzv. vzorcov správania – v tom, ako reagujeme. Veľkú úlohou zohrávajú pri tom ako reagujeme zohrávajú aj naše spomienky. Ale o tom trošku nižšie.

Vplyvom toho sa môže stať, že reagujeme automaticky, hoci možno nesprávne a máme pocit, že nám bolo ublížené a pod. V množstve obdobných situácií sa učíme. Je to pre nás dôležité. Ale áno, je to tak. Naše podvedomie má svojim spôsobom moc nás ovládať.

Viac príkladov z terapeutickej praxe nájdete v článku, ktorý vydáme o pár dní.

 

Ako to vieme zmeniť? Je možné nejakou formou s podvedomím pracovať?

 

 

Áno, je to možné, prostredníctvom zvláštnych vlastností podvedomia – pseudologike, precíznosti a spravodlivosti. Využívame ich na to, aby sme podvedomiu ukázali, že urobilo chybu, ktorú musí opraviť. Toto je naša veľká šanca.

Jeden malý príklad. My ľudia, máme zóny odstupu a my určujeme, kto a kam smie. Na vzdialenosť 1,60 m od nás môže byť každý. Od 0,8 až do 1,6 m si držíme ľudí, ktorých poznáme. Dobrí známi môžu ísť do 20 cm a úplne k telu môžu ísť len naši najbližší ľudia z rodiny, priatelia a pod.

Toto, napríklad, využívajú aj obchodní zástupcovia. Keď vás stretnú, pristúpia k vám a podajú vám ruku. „ Á, dobrý deň, ako sa máte? Ako dobre, že som vás stretol.“ Vy mu automaticky podáte ruku. Takto ste ho vpustili do najbližšej zóny kontaktu, telesného kontaktu. Obchodník takto niečo získal. Naše podvedomie hovorí, že sem vpustí iba najbližších príbuzných – niekoho, koho veľmi veľmi veľmi dobre poznám. Čiže, keď už je tento človek vo vnútri a môže sa ma dotknúť, musí to znamenať, že ho veľmi veľmi veľmi dobre poznám. Týmto si obchodník získal výhodu – to znamená, získal dôveru ešte predtým, než by čokoľvek spravil. Toto oni využívajú – pretože existuje pseudologika.

 

Skutočne efektívne a účinné formy práce s podvedomím

Pseudologiku využívame v relaxačných technikách (prepracovanej modernej terapeutickej hypnoterapii), aby sme podvedomiu ukázali, že urobilo chybu, ktorú musí teraz opraviť (viac v neskoršom článku).

Existujú ešte techniky štruktogramu. Všetky naše reakcie a prejavy – vzorce správania, ktoré máme, sú prepojené so spomienkami. Napr. spomienka na to, čo sa stane, keď sa dotkneme horúcej platne na šporáku. Ale môže to byť aj spomienka chlapca na dievča, ktoré sa mu vysmialo, keď ju chcel pobozkať a on, dnes už muž, nemá odvahu pobozkať ženu. Objekty aj miesta sú pre nás spojené so spomienkami.

Dôležité je spomenúť, že človek si to, čo má v sebe, rôzne problémy, nenecháva doma. Ide s nimi napr. aj do práce, do firmy. Naše negatívne skúsenosti sa potom vnášajú aj do iných vzťahov. Často sa potom zhoršuje klíma v rodine, na pracovisku, schopnosť ovládať sa a pod. A tomu potom aj zodpovedá kvalita života, či úspech v práci.

Okrem toho sa pri štruktograme využíva ešte jeden aspekt a to je čas tzv. časové pásmo. Spomienky, sú totiž energeticky uložené v čase, v ktorom sa to stalo.  V tomto prípade potrebuje naše podvedomie si spomenúť, kde a kedy sa daný problém, situácia stala. Vtedy dôjde k uvedomeniu. Pri rodinnom štruktograme dosiahneme, že sa človek dostane do kontaktu s touto spomienkou, aby sa vrchnák, ktorý to zakrýval, uvoľnil.

V tom čase, keď sa to stalo, išlo predovšetkým o emocionálnu spomienku. O emocionálne výbuchy a okolnosti vedúce k tomu, že podvedomie začalo prehodnocovať situácie, ktorých sa to týkalo, ale ktoré boli potlačené.

Spôsob práce so spomienkami v štruktograme je jedinečný a veľmi účinný. Jeho špeciálne techniky, sme vyvíjali tri roky a v praxi ich úspešne používame piaty rok. Funguje to individuálne, aj skupinovo. Preto záujemcom o takýto spôsob pomoci a podpory pri riešení svojich problémov prinášame techniky štruktogramu ako seminár Rodinný štruktogram. Seminár preto, lebo účastníci sa dozvedia aj množstvo dôležitých a zaujímavých informácií. V druhej časti sa už potom intenzívne pracuje na neutralizácii problémov, ktoré súvisia so spomienkami.

 

A aký je prvý krok riešenia problémov?

Naše podvedomie je zvláštnou vecou a prvým krokom je pochopenie, že ja nie som pánom samého seba, ale som určovaný cez moje podvedomie. Keď som toto pochopil, učinil som prvý krok na to, aby som s tým mohol niečo spraviť.

 

Zaujímajú vás možnosti ako môžete prácou s podvedomím vyriešiť zdravotné, partnerské problémy, či finančné ťažkosti?

Ak vás zaujala hypnoterapia a práca s podvedomím s cieľom trvalého vyliečenia a nastolenia zdravia, môžete sa stami stať hypnoterapeutom. Svoj výcvik hypnoterapeuta môžete začať na seminári Relaxačné techniky 1. Klinite a dozviete sa viac.

 

F.E. Eckard Strohm
Veľmajster R.A.I.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely tohto komentára.