Esséni boli za čias Ježiša najväčším zoskupením veriacich

Esséni sú pre mnohých historikov aj dnes jednou veľkou záhadou. Často sa tvrdí, že to bolo malé zoskupenie samotárov v Kumráne v strede púšte. To že toto je absolútne nesprávne, môže každý návštevník spoznať, ktorý príde do Kumránu, pretože tam nájde hroby žien, detí. Celé rodiny sú tam pochované.

A niečo úplne dôležité: viedla tam obchodná cesta, lebo v časoch Ježiša, kedy esséni dosahovali svoj vrchol, bolo tam ešte prítomné Mŕtve more, ktoré vtedy nebolo až tak mŕtve. A Kumrán nebola len taká malá zastávka na tomto veľkom mori.

Nie. Esséni boli oveľa viac rozšírení. Bolo to najväčšie zoskupenie veriacich v Izraeli, ktorí boli rozšírení… a nie len v Izraeli.

O tom napr. svedčí Golden gate – Zlatá brána – Essénska brána v mestskom múre v Jeruzaleme. Čo je tam ešte aj dnes viditeľné. Neexistuje žiadna farizejská brána, žiadna saducejská brána, nie, ale existuje essénska brána… ale to vypovedá o tej veľkosti tohto religiózneho spoločenstva.

Spoločenstvo, ktoré komunikovalo s anjelmi, ktoré anjelmi bolo vyučované a preto, a len preto, mohli dosahovať nadprirodzené veci.

Môj tip: nehľadajte na internete informácie o essénoch. To čo tam nájdete, je buď nesprávne, lebo historici píšu úplne nesprávne veci, alebo je to klamstvo, lebo mali do činenia s ezoterickými šarlatánmi, ktorí údajne vedia tak veľa o essénoch, ale vôbec nič z toho nesedí.

Keď chcete poznať pravdu, tak sa vidíme na Výcviku esénskych majstrov.“
F.E. Eckard Strohm, Veľmajster R.A.I.

Eckard_profil

Pre nových záujemcov otvárame Výcvik majstrov esénskych 12.08.2019!

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely tohto komentára.