Esséni boli za čias Ježiša najväčším zoskupením veriacich

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Esséni sú pre mnohých historikov aj dnes jednou veľkou záhadou. Často sa tvrdí, že to bolo malé zoskupenie samotárov v Kumráne v strede púšte. To že toto je absolútne nesprávne, môže každý návštevník spoznať, ktorý príde do Kumránu, pretože tam nájde hroby žien, detí. Celé rodiny sú tam pochované.

A niečo úplne dôležité: viedla tam obchodná cesta, lebo v časoch Ježiša, kedy esséni dosahovali svoj vrchol, bolo tam ešte prítomné Mŕtve more, ktoré vtedy nebolo až tak mŕtve. A Kumrán nebola len taká malá zastávka na tomto veľkom mori.

Nie. Esséni boli oveľa viac rozšírení. Bolo to najväčšie zoskupenie veriacich v Izraeli, ktorí boli rozšírení… a nie len v Izraeli.

O tom napr. svedčí Golden gate – Zlatá brána – Essénska brána v mestskom múre v Jeruzaleme. Čo je tam ešte aj dnes viditeľné. Neexistuje žiadna farizejská brána, žiadna saducejská brána, nie, ale existuje essénska brána… ale to vypovedá o tej veľkosti tohto religiózneho spoločenstva.

Spoločenstvo, ktoré komunikovalo s anjelmi, ktoré anjelmi bolo vyučované a preto, a len preto, mohli dosahovať nadprirodzené veci.

Môj tip: nehľadajte na internete informácie o essénoch. To čo tam nájdete, je buď nesprávne, lebo historici píšu úplne nesprávne veci, alebo je to klamstvo, lebo mali do činenia s ezoterickými šarlatánmi, ktorí údajne vedia tak veľa o essénoch, ale vôbec nič z toho nesedí.

Keď chcete poznať pravdu, tak sa vidíme na Výcviku esénskych majstrov.“
F.E. Eckard Strohm, Veľmajster R.A.I.

Eckard_profil

Pre nových záujemcov otvárame Výcvik majstrov esénskych 12.08.2019!

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely tohto komentára.