Naše podvedomie určuje to, čomu veríme.

Na náš predošlý článok „Príčina chorôb je v našom podvedomí“ sme dostali na facebooku komentár. Radi by sme ozrejmili nejasnosti, s ktorými sa často stretávame, ktorým ľudia veria, a ktoré zbytočne prinášajú problémy.

Príčiny chorôb

V článku: Príčina chorôb je v našom podvedomí sme si už stručne opísali základ, ako vznikajú choroby. Bez výnimky.

Príčiny sú dve: biologické (kedy sa jedná o rôzne deformácie a dedičné choroby) a v psychike (psyché). Stav nášho psyché je výsledkom nastavenia (programov) podvedomia. Drvivá väčšina programov sa vytvára do približne 5- rokov nášho života. Deti sú plné dôvery a otvorené svojmu okoliu. Keď dieťaťu napr. mama často opakuje, nebehaj bosý, lebo prechladneš. Jeho podvedomie tomu začne veriť a vytvorí program. To by v praxi mohlo vyzerať tak, že dieťa, keď naozaj bude chodiť bosé, ochorie. Ak by takéto „pokyny“ nedostávalo, mohlo by chodiť bosé a napriek tomu by ostalo zdravé.

Naše podvedomie má teda dve základné úlohy

  1. Plniť naše želania.
  2. Vyriešiť naše strachy a konflikty, teda naše problémy.

Programy – nastavenia, ktoré sa postupne v podvedomí vytvoria, prezentujú vlastne našu vieru. Podvedomie toto berie ako jeho želanie. Takže vie, že keď nastane situácia, že dieťa bude behať bosé, ochorie.

Ilustračné foto

Z čoho ťaží čierna mágia?

Obdobné to je aj pri čiernej mágii. Udeje sa len to, čo pripustím. Ak mám strach, že niekto na mne robí čiernu mágiu, začnem mať ťažkosti. Je to paradoxné, ale tieto ťažkosti si človek spôsobí sám – svojou vierou v to, že sa mu toto deje. Čierna mágia to presne ovláda a aj využíva. Pokiaľ je človek bez strachu pred takýmito negatívnymi útokmi, je úplne v bezpečí a všetko, čo je k nemu vyslané sa zosilnené odráža späť k čiernemu mágovi. Len tak mimochodom, čierny mág o tom vie a dá si svoje „služby“ aj náležite zaplatiť.

V podvedomí už od počatia vznikajú rôzne nastavenia, ktoré sa neskôr stretávajú s naším vedomím, ktoré je odlišné, a preto dochádza v našej psychike ku konfliktom.

Choroby súvisiace s dozrievaním čakier

Podľa „pokynov“, skúseností, okolností a zážitkov, ktoré nás stretávajú postupne, od narodenia až po starobou, podľa toho teda môžu vznikať v podvedomí rôzne programy – nastavenia, ktoré sa neskôr stretávajú s naším vedomím, ktoré je odlišné, a preto dochádza v našej psychike ku konfliktom. Vieme, že človek má okrem fyzického tela, aj energetické telo, pozostávajúce zo šiestich častí. Energetické telo prostredníctvo 7 hlavných čakier zásobuje energiou fyzické telo. Jednotlivé čakry postupne dozrievajú. Každá čakra ovplyvňuje iný systém v človeku. Ak počas ich dozrievania, príde rôznymi vplyvmi k narušeniu ich správneho vývoja, opäť sa vytvára priestor na vznik chorôb. Trteba však podotknúť, že aj tu sa jedná o konflikt medzi podvedomím a vedomím.

Čo je to éterické telo?

Éterické telo úplne presne kopíruje naše fyzické telo a je transformátorom energií tečúcich do energetického tela.

Choroby a karmické vyrovnanie

Biologické choroby majú príčinu v karmickom učení. Duša si naplánuje, že v tomto živote potrebuje od istého času (čo môže byť aj od narodenia, či už počas vývinu tela v maternici) zažiť, aké je to mať príslušnú chorobu. A na základe svojho vlastného plánu, keď príde tu na Zemi k danému času, sa toto ochorenie prejaví. Toto učenie si naplánovali všetky duše, ktoré sú v kontakte s dotyčnou postihnutou osobou. Je možné, že keď je učenie naplnené, daná choroba pominie. Je však tiež možné, že daná skupina ľudí bude túto chorobu potrebovať počas celého života postihnutého.

Človek nedokáže prebrať na seba akékoľvek choroby na to, aby niekomu pomohl.

Je možné prebrať na seba chorobu niekoho iného ako pomoc?

Človek nemá možnosť prebrať na seba akékoľvek choroby od  niekoho iného v tom zmysle, aby mu uľavil, pomohol, zbavil ho jeho choroby. Ak sa u liečiteľa prejaví rovnaká choroba, akú mal jeho pacient a pacient vyzdravie, je to výsledok mentálnych síl liečiteľa. Liečiteľ bol takto schopný uzdraviť pacienta (na základe existujúcich kozmických zákonov), avšak zároveň u seba vyvolal rovnaké symptómy. Existujú najvyšší majstri, ktorí túto možnosť od Boha majú. Je to však veľmi zriedkavé. Sú silne identifikovaní s Bohom a veľmi presne vedia, kedy je možné takto zasiahnuť. Nikdy by nepripravili človeka o jeho možnosť učenia a nikdy, nikdy o tom pacientovi nehovoria.

Fungujú liečebné techniky R.A.I. u každého?

Všetky techniky, ktoré učíme v RAI, fungujú a účinkujú u každého človeka bez rozdielu. Nie je u nich potrebná viera na to, aby sa dosiahol želaný výsledok.

 

Ľudmila
Asistent vedúceho R.A.I. pre Slovensko a Čechy

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely tohto komentára.