Matka vyčerpaná neustálymi konfliktami s malou dcérou

V článku uvádzame príklad párovej analýzy, kedy matka potrebovala poradiť s prístupom k svojej dcére. Dcéra žiarlila na svojich súrodencov a neustále sa dožadovala pozornosti a darčekov. Thomas pracoval s viacerými nástrojmi z celého prierezu seminárov Atlantskej Kabaly. Analýza je zameraná na pochopenie zadefinovaného problému.

ziarliva-dcera-atlantska-kabala-720x480

Talenty matky slúžia ako vzor pre dcéru

Keď sa pozriem na energetický obraz matky, tak má na 2 miestach talent, kde dcéra sa chce učiť tieto témy. Sú to témy religio a schopnosť rozhodovať sa.

Religio vie matka dcére veľmi dobre predžiť (vzhľadom na aktivity matky).

Dcéra zrejme od matky viacej očakáva robiť za ňu rozhodnutia.

 

Boje o moc

Obe majú otvorené dvere č. 2 (učia sa), dcéra dvojnásobne, tzn. že každodenne majú situácie, kde riešia tému „mať rád“ namiesto „mať pravdu“. Ako dieťa má dcéra náchylnosť to až tak dobre nevedieť. Bude mať pokusy presadiť svoju vôľu a tam je rozhodujúce, ako dobre s tým vie mama narábať. Z času na čas si chce dcéra odkukať, že je dobré pripustiť aj iné názory.

 

Keď sa dejú situácie, kedy sa najmenej darí, vtedy medzi nimi dochádza k najväčším bojom o moc. V dobrom prípade, môže matka dcére ukázať, že rešpektuje jej názor, ale z takých a takých dôvodov to teraz nepôjde. Tzn. je dôležité, aby dcéra cítila, že jej názor je vážne braný. Toto je taký dôležitý bod, kde je pri tejto dcére a matke rezonancia.

 

Čo robiť, keď dcéra niečo odmieta akceptovať

Dcéra má aktívnu cestu v strome života č. 16 – preto je ťažko s ňou pohnúť v niečom, čo nechce. Samozrejme najvhodnejšia cesta je, keď matka dokáže v dcére prebudiť motiváciu a prebudiť nadšenie pre niečo. No niekedy musí robiť veci a práce, ktoré sa jej nechcú a nepáčia.

Stáva sa, že dcéra sa spolieha na svoj šarm a chce si obtočiť druhých okolo prsta. Ale vidí, že na jej mamu to nefunguje.

 

Žiarlivosť je niekedy prejavom strachu, že príde k rozdeleniu. Často sa to deje, keď dieťa zažilo rozvod.

Dcéra má v spirituálnom strome života učebnú cestu Rozdelenie. Tzn. že zažije rozdelenie. Rodičia sa rozviedli a dcéra žije s matkou v novej rodine. Dcéra nevedome dáva za vinu matke rozvod s jej otcom. Deti to nevedia pochopiť, keď s niekým dlho nie sú a dievčatá si často idealizujú svojich otcov. Dobrá stratégia je, nikdy negatívne nehovoriť o jej otcovi pred ňou. Ublížilo by to len dieťaťu, lebo ono má v sebe časť matky aj otca, a potom je to, akoby sme ju samotnú ponižovali.

 

Keď sa stará matka o ostatné deti a nie je s touto dcérou, jej dcéra zažíva strach, že znovu ide rozdelenie. Vtedy jej je vhodné vysvetliť, že teraz sa starám o tvoju sestru, ale potom prídem za tebou. Ukázať jej, že tu nejde o rozdelenie. Toto ju treba učiť.

 

Dôslednosť ako učenie

Dcéra sa chce naučiť, že všetko, čo robí alebo nerobí, má nejaký dopad. Tam je dobrá stratégia, jasne jej zadefinovať dôsledok. Keď niečo neurobí, čo je naozaj nutné, alebo keď spraví niečo, čo nie je ok. V kľude, bez hnevu jej povedať, takto to nejde, lebo potom sa stane to a to. Dcéra sa potrebuje spoľahnúť na tieto dôsledky. A tiež si všimne, že aj keď sa matka nejako rozhodne, tak to má tiež nejaký dopad. A fajn by bolo, keby sa to naučila robiť aj v pozitívnom zmysle.

 

Zodpovednosť ako učenie

K jednotke bráne, kde je aj téma naučiť sa zodpovednosti: Dcéra ešte potrebuje čas na trénovanie. Niekedy očakávame od detí, že to čo sa majú naučiť, že to už aj vedia, ale na to sú ešte príliš malé. Treba im dať čas. Zodpovednosť musí dieťa ovládať naozaj vtedy, keď sa odsťahuje.

 

Prečo vyžaduje neustále pozornosť a darčeky?

V strome života má dcéra aktívnu, ako učebnú cestu, naučiť sa milovať nezištnou láskou. Keď sa toto učíme, máme tendenciu najprv k zištnej láske a myslíme si, že keď nám niekto dáva hmotné dary a pozornosť, že to tiež znamená, že nás miluje. Vo všeobecnosti sú darčeky dobré. Je dobré dávať rôzne darčeky. Emociálne, duchovné aj hmotné. A pre deti je dôležité, dostávať aj úplne maličké darčeky. V neurofyziológii vedci zistili, že v momente, keď si človek rozbalí darček, v mozgu sa uvoľnia hormóny a tie sa dotýkajú aj tých oblastí: hodnotenie a spojenie a pripojenie k niekomu. Je dobré dávať dcére mix týchto darčekov.

 

Ešte jedna rada na záver pre matku vyčerpanú neustálymi konfliktami s dcérou

Deti sa musia naučiť, že nie vždy všetko ide, musia to trénovať.

Prvá stratégia pre matku je pozitívne to akceptovať: Toto je na istý čas tak a môžem to takto úplne prijať. Nemá to byť, že teraz to spravím, ale len na polku srdca. Ale povedať si, že ok, tak teraz to takto je a je to to, čo chcem a potom na ostatné veci bude čas neskôr.

Alebo: tú situáciu zmeniť tak, ako sa to len dá. Ak má matka pocit, že je obeť, je fajn nájsť si spôsob ako si zadefinovať svoj život. Jasné, že naše deti nám silne definujú náš život, ale je dôležité, aby matka bola tá, ktorá bude mať svoj život vo svojich rukách, a aby sa to tak aj dialo.

 

Thomas von Reumont, medzinárodný učiteľ Atlantskej Kabaly

thomas-von-reumont-usmev (2)

Ďalšie informácie o seminároch Atlantskej Kabaly, videá a prihlášku nájdete tu:
https://www.pozitivnevysledky.sk/201705-prihlaska-na-kurzy-atlantskej-kabaly/

Už ste požiadali o výpočet vášho potenciálu zmeny? Je to ZADARMO. Kliknite sem a vyplňte formulár.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely tohto komentára.