Viackrát umrel – Rozhovor s Eckardom v septembrovom vydaní časopisu Šarm

EckardStrohm-casopis-Sarm-02-201709

Rozhovor s Eckardom v septembrovom vydaní časopisu Šarm

Viackrát umrel

„Môžem to potvrdiť – keď človek spozná tú druhú stranu, už sa mu nechce ísť naspäť,“ vraví Franz Eberhard Eckard Strohm (67).

Hrobárovi z lopaty vzal vraj desaťtisíce ľudí a smrť si dokonca sám niekoľkokrát zámerne privodil. Vie sa rozprávať s anjelmi aj duchmi zosnulých a liečiteľskému svetu dal okolo sedemdesiat druhov seminárov. Už v desiatich rokoch sa naučil od otca metódu liečby magnetizmom, v pätnástich odišiel sám do šaolinského kláštora. „Naučil som sa tam zozbierať energiu z okolia a koncentrovane ju používať,“ hovorí. Keď sa vrátil domov, vytvoril vlastný spôsob aktívnej duchovnej terapie. Neskôr ju vylepšil vďaka stretnutiu s vrchným filipínskym liečiteľom.

 

Filmotéka ľudstva

Dostal ešte ďalší dar, ktorý mu pomáha v práci. Asi od štyroch rokov vraj dokáže vidieť a komunikovať so zomrelými, anjelmi a inými duchovnými bytosťami. „Raz sa mi zjavil Archanjel Uriel a povedal mi, že mi dá možnosť čítať v kronike Akaša. Je to niečo ako filmový archív, sú tam všetky životné filmy celého ľudstva. Viem do nich vstupovať a počúvať, čo si ľudia myslia, cítiť, čo cítia. Keď som sa do kroniky Akaša pozrel, prišiel som do čias Atlantídy a videl som, že pracujú s AROLO, aktívnym liečebným systémom. Jeho pasívna forma je dnes známa ako Reiki. Spýtal som sa anjela, s ktorým komunikujem, či je doktor Usui, zakladateľ reiki, ešte k dispozícii. Bol, a tak som sa s ním pozhováral. Dostal som od neho príslušné zasvätenia, aj so symbolmi,“ opisuje priam neuveriteľné skúsenosti. Vtedy, roku 1991 založil medzinárodnú asociáciu Reiki – RAI (Reiki Association International) a začal vyučovať. Postupne vytváral nové liečebné metódy – liečenie ohňom a vzduchom, oživil staré metódy pochádzajúce čiastočne z Atlantídy a od Mayov a Aztékov, esénske majstrovstvo, komunikáciu a liečenie s anjelmi…

 

Čarovný kufrík

Na Slovensko chodieva Eckard zhruba dvakrát ročne, ale to vraj stačí, aby sa záujemca od neho naučil vybranej metóde. Vraj úplne postačuje navštíviť seminár len raz a potom ďalej rozvíjať svoje schopnosti.

Ktorú z toľkého množstva metód by odporučil naučiť sa? „Čím viac vecí mám vo svojom ´čarovnom kufríku´, o to viac viem robiť, mám z čoho vyberať. V šestnástich som sa od otca naučil hypnózovú terapiu a tiež som ju úplne zmenil. Dnes je to najrýchlejšia metóda. Preto keď chce byť niekto liečiteľom, mal by sa naučiť hypnózovú terapiu a energetickú metódu a kombinovať ich.“

Dodáva ale, že nie každého poslaním je byť liečiteľom, no ich asociácia vraj vyučila najviac liečiteľov. „Pretože naše metódy sú spoľahlivé a precízne. Vyučujú ich aj na niekoľkých univerzitách,“ prekvapuje. Sám je majiteľom viacerých titulov z univerzít, vrátane Harvardu. „Tam som vyštudoval prírodnú medicínu. Mám šesť alebo sedem doktorských a profesorských titulov, ale nedávam na ne veľa dôrazu. Pre mňa sú dôležité vedomosti a chcel som sa otestovať, či to dokážem. Napríklad doktorandskú prácu som napísal len za tri mesiace,“ šokuje.

 

Život je len sen

Eckard sa veľa naučil aj od filipínskych liečiteľov, ktorí robia povestné operácie holými rukami. On však používa energie: „Do tela idem energetickými rukami, a tam opravím čo treba,“ vysvetľuje.

„Filipínci mi vysvetlili, že ak na malý okamih prestanem snívať, môžem všetko zmeniť. Čo tým myslia? Pre nás je tento svet zdanlivo reálny, ale z ich pohľadu je to len sen. Skutočný život je na druhej strane, pretože keď človek umrie, v podstate sa zobudí. Môžem to potvrdiť! Patrím k ľuďom, ktorí vedia, čo sa udeje po smrti. Už som bol viackrát mŕtvy. Pri austrálskych Aborigénoch som sa naučil techniku, ako vedome zomrieť a vrátiť sa naspäť. Keď človek zomrie a spozná tú druhú stranu, už nechce ísť späť. Ja sa vždy musím od toho odtrhnúť, aby som sa dokázal sem vrátiť, lebo viem, že moja úloha ešte nie je skončená. Okrem iného mám dvoch synov, ktorým by ocko veľmi chýbal. Ale je tam cítiť toľko lásky a mieru, že človek tam chce ostať,“ fascinuje Eckard.

 

Zachránil žiačku

Koľkým ľuďom pomohol v súčasnom živote, vraj nedokáže zrátať. „Už ani neviem, koľko ľudí som zdvihol z vozíčka,“ hovorí. Tvrdí tiež to, že dokáže pracovať s určitými formami mozgových nádorov alebo zlomeninami, ktoré sa dokonale zrastú, tiež rozpoznať chorobu v štádiu, keď to ešte medicína nedokáže. „Pred dvoma týždňami som stretol moju žiačku a povedal som jej, nech ide za gynekologičkou, že na vajíčkovode má tumor. Lekárka najprv nič nevidela, ale keď moja žiačka naliehala, po dôkladnom hľadaní našla miniatúrny tumor. Operovali ju a zistili, že nádor bol veľmi agresívny, o tri mesiace mohlo byť už neskoro,“ hovorí.

Čoraz častejšie sa mu stáva, že spolupracuje s klasickými lekármi. Niektorí ho vyhľadajú, keď „zázračne“ vylieči ich pacienta, ako to bolo v prípade štrnásťročného chlapca s veľkým nádorom na mozgu. „Traja lekári rodičom tvrdili, že sa to nedá operovať, treba nasadiť chemoterapiu. Prišli za mnou, trikrát som ho ošetril mojou metódou a lekári žasli. Na kontrolných snímkoch nevedeli nič nájsť. Jeden z tých lekárov sa mi ozval. Spýtal sa, či sa môže naučiť, čo viem ja. Odporučil som ho na jeho kolegu, ktorý sa u mňa kedysi učil. Veľmi sa zasadzujem o to, aby liečitelia pracovali spolu s lekármi a aj veľa lekárov učíme našim technikám. Je to výhoda, lebo lekár ošetrí pacienta niektorou našou metódou a hneď si vie na ultrazvuku skontrolovať, čo sa tam zmenilo. Desať minút na ležadle u liečiteľa môže ušetriť tri týždne hospitalizácie v nemocnici,“ vraví Eckard.

 

Experiment

Spomína na experiment v istej nemocnici v Londýne z osemdesiatych rokov. „Pacienti sa rozdelili do troch skupín – jednu ošetrovali len lekári, druhú lekári spolu s liečiteľmi a poslednú len liečitelia. Prví sa vyliečili tí, ktorých ošetrovali len liečitelia. Dohodli sme sa s lekármi, že tú štúdiu nezverejníme, ale zato budú môcť liečitelia pracovať v nemocniciach. A tak dnes, keď niekto v Anglicku povie v nemocnici, že chce mať pri sebe aj liečiteľa, nie je to problém,“ tvrdí.

„Keď sa pred šesťdesiatimi rokmi povedalo niečo o aure, ľudia len krútili hlavami že je to hlúposť, niečo mystické. Dnes už existujú nemocnice, ktoré liečia na základe aura diagnostiky,“ dodáva.

Liečiteľ si myslí, že schopnosti ako jasnovidectvo, liečiteľstvo alebo telepatia sú ľuďom vlastné.  „Má to každý v sebe,“ hovorí. Býva aj liečiteľ chorý? „Stále som človek,“ smeje sa Eckard. „Aj mne sa stane, že ochoriem. Všimnem si, že niečo na mňa lezie, ale vždy je niečo iné dôležitejšie, zanedbám sa a dostanem zaucho. To je moja veľká nevýhoda – radšej ošetrím sto pacientov ako sám seba.“

 

Texty pri fotografiách:

Jeho princíp je čo najrýchlejšie uzdraviť pacienta.

Liečiteľ potvrdzuje, že mnoho chorôb vzniká len preto, že v psychike sa utvoria určité programy.

Eckard netají, že mal veľké šťastie, pretože mu jeho otec v živote otvoril mnoho dvier, a tak mohol získať skúsenosti, ktoré iní jednoducho nemôžu nadobudnúť a tiež sa naučiť viac ako ostatní. „Viem, že Boh ma miluje, a dal mi mnoho darov, preto dokážem liečiť tak, ako by to iní nedokázali.“

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely tohto komentára.