Tarot je najstaršia kartová hra. Ukrýva tajné posolstvo.

egypt-ako-spravne-citat-tarot2

Tarot je jedna z najstarších hier, akú poznáme. Umožňuje nám nahliadnuť do minulosti, okolností prítomnosti a budúcnosti človeka.

Pochádza zo 16. storočia a odborníci odhadujú jeho pôvod ako neznámy. Známe však je, že na počiatku tarotu stálo tajné posolstvo. Hovorí sa, a podľa Eckarda z toho aj môžeme vychádzať, lebo je to pravda, že v starom egyptskom chráme v Memfise bolo na stenách 22 obrazov, ktoré sa stali obrazovou predlohou pre 22 kariet Veľkej Arkány. Prečo sa prevzalo len 22 obrazov? Ak by sme urobili obrovský skok vo svetovom čase, do najveľkolepejšej doby od osídlenia Zeme, dostali by sme sa do Atlantídy. A tu nájdeme aj pôvod obrazov z chrámu v Memfise a zároveň aj počiatok tarotu.

Už hlavný chrám Atlantídy mal svätyňu, v ktorej 22 obrazov symbolizovalo 22 kňazských ciest zasvätenia. Vtedajšie novicky a novici t.j. čakateľky a čakatelia na kňazstvo, boli na svojej ceste k vysväteniu za lokana (tak sa nazývali kňazky) a loki (to boli kňazi) zasväcovaní do 22-och praktík a museli zložiť zasväcujúcu skúšku. Pred zánikom Atlantídy, lepšie povedané kontinentu Karaluanga, ktorého hlavným mestom bol Atlantis, sa toto poznanie zachránilo a včlenilo do iných kultúr.

ako-spravne-citat-tarot-6_1900x1054

Ďalšie informácie a prihlášku na seminár Ako správne čítať tarot nájdete tu:
pozitivnevysledky.sk/201709-ako-spravne-citat-tarot/

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely tohto komentára.