Členovia medzinárodného tímu o Veľmajstrovi Eckardovi Strohmovi 3/3 – Christoph

Christoph hovorí o tom, čo bola pre neho najohromujúcejšia situácia s Veľmajstrom F.E. Eckardom Strohmom

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Zapnite si slovenské titulky.

To, čo zanecháva najväčší dojem na Eckardovom výkone, alebo čo na mňa osobne urobilo najväčší dojem je…. To musím ísť ďaleko v čase dozadu. To bolo pri jednom veľkom liečebnom dni v Rumunsku, to som bol celkom čerstvo v tíme.

Prišla jedna žena dnu, a niesla svoje malé dieťa, 5 ročné. Niesla ho dovnútra, lebo dieťa nevedelo chodiť. Nevedelo stáť, nevedelo chodiť. Žial, nebola tam žiadna možnosť vojsť s vozíkom, preto to dieťa niesla dnu. A to ma emocionálne tak šialene zobralo, že som v istom momente odtiaľ vyšiel von.

Stál som vonku na podstavci, a potom prišla asi po polhodine tá žena s malým dieťaťom zasa von. Položila to dieťa vonku na zem, a to dieťa chodilo. Išlo úplne samo. Ku svojmu otcovi.

Musíte si predstaviť otca: Rumunsko, hlavne tvrdí ľudia, vďaka životným podmienkam tvrdí ľudia. Muž, ktorý meria približne dva metre. A stál tam a plakal. Horko plakal, lebo videl, že jeho dieťa po prvýkrát chodí.

To bolo pre mňa to absolútne najohromujúcejšie. Samozrejme. Nie samozrejme. …ale prišlo veľa, veľa situácií neskôr, kde som povedal: wow… Ale tento obraz, toho otca tam vidieť… A ja, ktorý som otec, starý otec a domyslieť to až do konca… to je absolútne šialenstvo. A to je pre mňa najohromujúcejšia situácia vôbec.

Christoph Kim, člen medinárodného tímu Veľmajstra F.E. Eckarda Strohma

fotka-Christoph-Kim

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely tohto komentára.