Eckard Strohm vás pozýva na druhý stupeň výcviku hypnoterapie.

RELAXAČNÉ TECHNIKY 2.

Do vášho balíka hypnoterapeuta si pribalíte ďalšie špeciálne postupy, pre pôsobenie na hlbšie problémy. Druhého stupňa sa môžu zúčastniť len absolventi prvého stupňa.

12.-16.08.2019

Dudince, Hotel Hviezda

O SÉRII KURZOV RELAXAČNÉ TECHNIKY

S metódou relaxačnej hypnózy pracujem odkedy som ukončila výcvik. Je to základ mojej terapeutickej práce. Absolvent získa neuveriteľne účinnú metódu, ktorou sa dajú odstrániť negatívne programy v hlboko v našom podvedomí. Dostávame sa ku skutočným príčinám ochorení, životných kríz a problémov, ktoré nás stretávajú.
Iveta Henzelyováterapeut a učiteľ
Veľa som od Relaxačných techník očakávala, ale to čo mi to dalo, bolo ešte omnoho viacej. Fantastické boli už prvé stretnutia s hypnózou na prvom stupni a najmä s technikami, ktoré sú absolútne neopakovateľné v možnostiach pomáhania a psychoterapii človeka. Jeho uvoľnenia a posunutia sa v živote, vývoji a nájdenia vlastnej cesty. Čerešničkou na torte je to, že sa to učíme sami na sebe. A teda ja ako budúci terapeut som prešla mnohými terapiami už počas výcviku. Keby som aj neposkytovala terapie, celkový výcvik v hypnoterapii ma posúva míľovými krokmi vo fungovaní v mojom živote. A želám to každému a preto to odporúčam a pracujem s tým.
Natália Novotnáučiteľka a terapeutka

Cieľom série školení výcviku hypnoterapie je ponúknuť súhrn poznatkov a zároveň komplex mnohých postupov, ktoré aj pre laikov dávajú bezpečnú pôdu pohybu v danej oblasti. Oboznamuje s mnohými formami ako postupovať, ako získať patričnú zručnosť, akčnosť a pripravenosť v potrebnej improvizácii. Nie je to len osvojenie si jednej techniky, ako uviesť niekoho do relaxačného, hypnobilného stavu, ale dáva súhrn nástrojov k efektívnemu riešeniu s klientom označených a v danom okamihu vynorených problémov.
Dnes sa ani renomovaní odborníci a ani tzv. akademici nevedia zhodnúť, ako majú zadefinovať a čo to vlastne je stav relaxácie, stav hypnobilný, hypnóza. Všetky pokusy zadefinovania, pokrývajú len určitú časť danej oblasti. Uvedené pojmy z nepochopenia skutočnosti sú až premystifikované a vo verejnosti sa jej pripisujú až príliš rozprávkové vlastnosti a neopodstatnený strach.
Každý, kto prvýkrát vyskúšal uvedené techniky, rozpráva o prekvapení, že presne vedel kde sa nachádza, čo sa deje okolo neho, ale zároveň ako keby bol aj inde a paralelne vnímal viac vecí.

Pričom ale hypnotický stav nie je ničím iným, ako dočasný stav zosilnenej koncentrácie, a zároveň rozšírenie si vnímania a uvedomenia si vecí, ktoré bežne idú mimo našej pozornosti. Je to stav, kedy sa súčasne uvoľníme aj na fyzickej úrovni, a zároveň dosahujeme zmenený stav vedomia, aký máme napríklad pri zamyslení sa, pri obdive krásy, odpočinku...

Ponúknutý seminár počas ôsmich kompaktných týždňov postupne umožní naučiť sa patričnú formu a didaktiku, získať zručnosť v komunikácii a v riadení rozhovorov, v stavoch rozšíreného vedomia. Umožní preniknúť do hlbín tajov tejto pradávnej techniky, spájajúc najnovšie poznatky z oblasti výskumov psychológie, a to všetko cielene využiť na pomoc ľuďom na to odkázaným.

Pritom vždy kladieme dôraz na postupnosť:

 • v dosiahnutí a spoznaní jednotlivých komunikačných foriem
 • uvádzaní klientov do zmenených stavov vedomia
 • získanie základov ovládaní hypnobilného stavu
 • analýzy chorôb
 • psychoterapiu
 • spracovanie katatyckých obrazov
 • význam symbolov

Postupne si osvojíte metodológiu sugestívnej terapie, rozbor vnímaného a na základe toho nachádzanie riešenia, špecifický postup s deťmi, skupinové relaxácie, rozpúšťanie karmicky podmienených chorôb a problémov pomocou spätného spracovania a metodológiu jedinečnú len tomuto výcviku. Regresná terapia je tiež súčasťou tohto výcviku.

Do začiatku výcviku zostáva už len:

Milí priatelia, prihláste sa, prosím, čo najskôr, aby sme vedeli včas pre vás všetko zabezpečiť. Po 11.07.2019 vám už nebudeme vedieť garantovať dostupnosť ubytovania.

S kým sa na seminári stretnete?

SIR F.E. Eckard Strohm

Veľmajster R.A.I.
Eckard je autorom relaxačncýh techník. Medicínsku hypnózu prepracoval do jedinečnej a veľmi účinnej metódy. Bude vás seminárom sprevádzať po celú dobu. Prednášať bude v nemčine. Viac informácií o ňom nájdete na našom blogu alebo na webovej stránke www.eckardstrohm.sk

Richard Gräczer

tlmočník
Richard bude počas celého seminára tlmočiť z nemčiny do slovenčiny. A v prípade otázok zo slovenčiny do nemčiny.

Ľudmila Kurucová Ondrejková

asistent a organizátor
Ľudmila má na starosti organizáciu seminára. Ochotne vám zodpovie vaše otázky a pomôže. Kontaktovať ju môžete emailom (info@rai-reiki.sk) alebo telefonicky (+421903597618)

Čo získate vďaka tomutu semináru?

Druhý stupeň vám umožňuje pracovať s klientom na hlbších problémoch. Obsahom školenia je:

 • sugestívna hypnóza
 • liečenie 

 • hypnóza u malých detí 

 • skupinová hypnóza

ORGANIZAČNÉ POKYNY

Výuka prebieha formou spoločných prednášok a praktického tréningu po skupinách. Úvodné prednášky a zadanie bude prebiehať spoločne v seminárnej miestnosti. Následne budú prebiehať tréningy. Potrebujete pero a papier na písanie poznámok, otvorenú myseľ a odvahu veľa pracovať.

CENA: 420 Eur/os.

Cena za výcvik obsahuje školiaci poplatok a obedy (5x) počas celého týždňa. Ubytovanie a večere sa hradia osobitne.

HARMONOGRAM

Prvý deň začíname registráciou od 14:30. Samotný výcvik začne o 15:00. Predpokladaný koniec je piaty deň o 13:00.

MIESTO

Seminár sa uskutoční v hoteli Hviezda v Dudinciach. Pre účastníkov R.A.I. seminárov hotel ponúka špeciálne zľavy na služby ich balneo centra.

PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Vyplňte, prosím, formulár a odošlite. Následne Vám bude na e-mail doručená zálohová faktúra, ktorú je potrebné uhradiť podľa doby splatnosti.

Ak máte špeciálne požiadavky, napr. potrebujete špeciálnu diétu, alebo máte známeho, s ktorým si želáte byť ubytovaný na jednej izbe, uveďte ich, prosím, do poznámky vo formulári.

Po odoslaní formulára vám automaticky rezervujeme ubytovanie podľa toho, ako to máte uvedené v prihlasovacom formulári. V prípade, že budete potrebovať zrušiť svoju účasť na seminári, je to možné. V prípade, že to bude 30 a menej dní od začatia seminára sme nútení vám naúčtovať storno poplatok zo sumy prislúchajúcej ubytovaniu. Podrobné informácie nájdete v našich Obchodných podmienkach.